Prima pagină Expozitii Expozitii 2011 C.A.C.I.B Sibiu 25.06.2011

C.A.C.I.B Sibiu 25.06.2011

Mesaj Sâm Iun 25, 2011 5:38 pm
MarCo Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

Amintesc doar cateva rezultate de la ringul central:
Amadocus de Cogaion Res.Puppy in Show.
Almas de Troian Cel Mai Frumos Ciobanesc Romanesc,Best Junior In Show,BOG 1 si.... Best In Show.
O zi frumoasa pentru chinologia romaneasca !
  • 0

Mesaj Sâm Iun 25, 2011 9:50 pm
Alin Butisca Avatar utilizator
erou al forumului
erou al forumului

FELICITARI!
Intradevar, rezultate notabile.
  • 0

Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii...
Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om...
Imagine

Mesaj Sâm Iun 25, 2011 10:56 pm
Claudia Cazacu Avatar utilizator
veteran
veteran

FELICITARI !
  • 0

„Câinele este singura fiinţă de pe Pământ care îşi iubeşte stăpânul mai mult decât pe el însuşi”
Josh Billings

Mesaj Dum Iun 26, 2011 11:07 am
Dorin Pop Avatar utilizator
campion
campion

Almas demonstreaza prin rezultatele pe care le obtine ca este intradevar un carpatin de exceptie...felicitari tuturor pentru rezultatele obtinute si le asteptam cu nerabdare si pe cele de azi...
ps. ce alti carpatini au mai fost inscrisi???
  • 0

"Cu dreapta stapanea de zgarda canele, care inca maraia.(...) Ingana spre cane o porunca scurta. Zavodul tacu (...) Era un animal mare si frumos, cu pieptul alb si spinarea cenusie." M. Sadoveanu - Tara de dincolo de negura - 1926

Mesaj Dum Iun 26, 2011 12:56 pm
de croitoru Avatar utilizator
campion
campion

D-l Balan demonstreaza intradevar ca este un crescator de elita care se respecta si participa in toate regiunile tarii si cel mai important produce caini valorosi facand o selectie de calitate.
Acest lucru mi-a fost demonstrat inca o data la fatarea Arinei unde am obtinut un cuib de calitate extraordinara ,uniformi,toti pe culoare si foarte bine pigmentati ,bineinteles aici meritul vine si din partea cealalta de la poate primul crescator de mare valoare a rasei domnul Turculet din a carui caini descinde Ardan cainele cu care a reprodus Arina.Mi-as dori in viitor sa le pot calca pe urme!
  • 0

Un caine fara caracter este un animal fara nicio utilitate...

Mesaj Dum Iun 26, 2011 4:09 pm
Adi Bungau Avatar utilizator
campion
campion

Felicitari domnului Balan pentru rezultatul obtinut cu Almas!!
  • 0

Mesaj Dum Iun 26, 2011 6:02 pm
campion
campion

Si daca mai trebuia precizat azi ALMAS DE TROIAN - BEST IN SHOW si bineinteles best junior in show,best of group 1,cel mai frumos ciobanesc romanesc.Cred, cel mai bun rezultat obtinut vreodata de un ciobanesc romanesc in doua expozitii consecutive.Nu mai felicitam securistul, ca ,cred ca se felicita singur deja :lol: :lol: :lol:
  • 0

Mesaj Dum Iun 26, 2011 6:04 pm
campion
campion

Cred ca cu toti putem fi mandrii de rasa pe care o crestem,daca nu eram deja bineinteles :lol: :lol: :lol:
  • 0

Mesaj Mar Iun 28, 2011 8:10 am
Dorin Pop Avatar utilizator
campion
campion

rezultatele lui Almas ne scutesc de orice comentarii...ele sunt dovada profesionalismului unui crescator, iar Almas le merita pe deplin, am avut ocazia sa il vad si chiar este un caine care impresioneaza in special printr-o rusticitate iesita din comun. Felicitari d-lui Balan pentru felul in care stie sa promoveze aceasta minunata rasa!!!
  • 0

"Cu dreapta stapanea de zgarda canele, care inca maraia.(...) Ingana spre cane o porunca scurta. Zavodul tacu (...) Era un animal mare si frumos, cu pieptul alb si spinarea cenusie." M. Sadoveanu - Tara de dincolo de negura - 1926

Mesaj Mar Iun 28, 2011 9:32 am
Gabriel Mirea Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

In sfarsit l-am vazut si eu pe Almas . M-a lasat fara cuvinte. Nu am fost singurul care a ramas marcat de frumusetea lui. Asteptam sa vedem ce super pui va scoate.
  • 0

Un caine bun nu alearga dupa toti care il striga.

Următorul

Înapoi la Expozitii 2011