Prima pagină Expozitii Expozitii 2011 CAC, 2xCACIB Cluj Napoca 4-5 iunie 2011

CAC, 2xCACIB Cluj Napoca 4-5 iunie 2011

alinaatudor Avatar utilizator
puppy carpatin
puppy carpatin

Cogaion scrie:
Multumim prietenilor nostrii Radu si Andrada Petean pentru participarea la cele trei expozitii de la Cluj cu micutul Ardeal de Cogaion, primul lor carpatin, care a luat trei Foarte promitator l, Best Baby. Felicitari dragi prieteni !

PS: Citind postarile de mai sus, mi-am adus aminte de un banc "Stiti de ce nu au manele in Elvetia ?! Pentru ca nu au dusmani."

primul era pentru banc, acum va felicit pentru rezultat, succes pe mai departe
  • 0

alinaatudor Avatar utilizator
puppy carpatin
puppy carpatin

Felicitari si lui Uran (si stapanaului evident :) )

cu siguranta in viitor mai multi dintre posesorii de carpatin vor participa la expo, ringul va fi plin...si va castiga cel mai bun, iar Uran are toate sansele.

Uran este intr-adevar un caine frumos, cunoscatorii au arbitrat si au spus ca e si corect, sa va bucurati de el si sa il duceti in expozitii
mie mi-a placut si cainele din poza lui Beto, cel deschis la culoare, si e intr-adevar pacat ca numai doi carpatini au participat in acel moment...pentru ca sunt sigura ca sunt multi ...dar asta nu inseamna ca cel care a castigat are vreo vina, vinovati suntem noi care nu am participat...fiecare cu motivele lui. poate in viitor ne vom mobiliza, nu vr mai exista orgolii si ne vom bucura de caini fara invidie. oare nu putem sa lasam la o parte spiritul acesta "fotbalistic"..e loc pentru toti si cumparatorii cred ca nu au lipsit nimanui...si mai mult, nu cred ca toti cumparatorii sunt interesati de parinti cu toate titlurile posibile...de aceea, domnilor, participati chiar daca sunteti siguri ca nu veti castiga..just for fun :roll:
sper sa nu imi atrag vreun avertisment, nu e un raspus la nici un topic, nu vreau sa semene postul meu dupa expo ploiesti cu postul lui beto, eu am avut o cu totul alta intentie si alt "subiect"...

pacat ca nu avem drumuri ok/autostrazi si ca oamenii nu se pot deplasa mai usor dintr-un colt in altul al tarii...
  • 0

Dorin Pop Avatar utilizator
campion
campion

intradevar familia Petean ne-a ajutat sa induram mai bine caldura de afara...felicitari pentru rezultatul obtinut.
va multumesc tuturor pentru incurajari si puteti fi sigur ca veti mai avea ocazia sa il vedeti pe Uran in expozitii de acolo incolo!!!
  • 0

"Cu dreapta stapanea de zgarda canele, care inca maraia.(...) Ingana spre cane o porunca scurta. Zavodul tacu (...) Era un animal mare si frumos, cu pieptul alb si spinarea cenusie." M. Sadoveanu - Tara de dincolo de negura - 1926

Nicu Cazacu Avatar utilizator
veteran
veteran

Alina, tu nu ai cunoştinţe aşa mari chinologice şi ai fost sinceră în ceea ce ai scris, stai liniştită că nu se supără nimeni pentru acest lucru. Oricum ce ai postat tu este diferit de ce a postat creatura aia de Lavinia care este prietena noastră ,dar care fiind o fată veselă tot timpul, ea este mai bună la capitolul bancuri, acolo ne bate de departe pe toţi. Sigur că la prima vedere vedem mulţi câini frumoşi şi nu noi îi arbitrăm, de aceea e mai corect să spunem dacă ne plac, sau dacă nu ne plac să nu postăm nimic. În ceea ce priveşte autostrăzile ai dreptate. Şi despre participarea în expoziţii ai dreptate.
  • 0

Caracterul este temelia demnităţii personale

Claudia Cazacu Avatar utilizator
veteran
veteran

Mihai, ceva poze nu ne pui ? Am vrea si noi sa-l cunoastem pe Ardeal si sunt convinsa ca mai ai si alte poze de prin expo.
  • 0

„Câinele este singura fiinţă de pe Pământ care îşi iubeşte stăpânul mai mult decât pe el însuşi”
Josh Billings

radu80 Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

Multumesc mult Mihai pt felicitari; felicitari pe care le meriti si tu.

Felicitari si lui Dorin pt rezultatul obtinut cu Uran.
  • 0

Alin Butisca Avatar utilizator
erou al forumului
erou al forumului

Ma pregatisem sa-i dau si eu un raspuns lui beto, dar cred ca nu mai are rost.
Pe scurt.
beto scrie:
Cand ne vom intalni la vreo expozitie,eu fiind in calitate de spectator,as vrea ca toate aceste lucruri care le-ati scris despre mine sa mi le spuneti in fata,nu ma simt intimidat

Sa fim seriosi, sper ca nu este o forma de amenintare voalata.
Nimeni nu a vrut sa te intimideze, actiunile tale au nascut reactiuni justificate.
Pentru evitarea unor viitoare situatii ca cea de fata, si eu consider ca trebuiesc luate masuri.
  • 0

Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii...
Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om...
Imagine

Cogaion Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Poze noi nu avem, pentru ca am fost singur cu doi caini si fara aparat foto si asta doar la CAC.
Pe Ardeal de Cogaion veti avea ocazia sa il cunoasteti in viitor pentru ca nu pare sa aibe stapani care sa-l tina departe de expozitii :D .
  • 0

Claudia Cazacu Avatar utilizator
veteran
veteran

Ma bucur sa aud ca Ardeal are stapani iubitori si care stiu sa-l promoveze. Felicitari pentru el si stapani, la cat mai multe rezultate bune.
  • 0

„Câinele este singura fiinţă de pe Pământ care îşi iubeşte stăpânul mai mult decât pe el însuşi”
Josh Billings

Cogaion Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Multumim Claudia !
  • 0

Anterior

Înapoi la Expozitii 2011