Prima pagină Expozitii Expozitii 2011 CAC, 2xCACIB Cluj Napoca 4-5 iunie 2011

CAC, 2xCACIB Cluj Napoca 4-5 iunie 2011

Mesaj Lun Iun 06, 2011 10:15 am
Dorin Pop Avatar utilizator
campion
campion

In urma expozitiilor desfasurate in acest sfarsit de saptamana la Cluj Napoca, Uran de Troian a devenit RoJCh (Campion Romania de Juniori), obtinand cele doua titluri CACJ, in expozitiile CACIB.
Din pacate, probabil datorita soarelui puternic de afara, fair-play-ul a lipsit cu desavarsire la ringul de carpatini, avand loc cateva intamplari incredibile, daca ne gandim ca traim in secolul 21!!!
Per total o expozitie reusita, o organizare buna, un Best in Show la lumina reflectoarelor, deci un progres urias fata de organizarea expozitiei din noiembrie 2010. Felicitari organizatorilor!!!
  • 0

"Cu dreapta stapanea de zgarda canele, care inca maraia.(...) Ingana spre cane o porunca scurta. Zavodul tacu (...) Era un animal mare si frumos, cu pieptul alb si spinarea cenusie." M. Sadoveanu - Tara de dincolo de negura - 1926

Alin Butisca Avatar utilizator
erou al forumului
erou al forumului

Dorin Pop scrie:
In urma expozitiilor desfasurate in acest sfarsit de saptamana la Cluj Napoca, Uran de Troian a devenit RoJCh (Campion Romania de Juniori), obtinand cele doua titluri CACJ, in expozitiile CACIB.

FELICITARI Dorine pentru Uran.
Un titlu obtinut pe merit.
Dorin Pop scrie:
Din pacate, probabil datorita soarelui puternic de afara, fair-play-ul a lipsit cu desavarsire la ringul de carpatini, avand loc cateva intamplari incredibile, daca ne gandim ca traim in secolul 21!!!

Da, personal nu ma mira.

Pacat ca nu am putut fi prezenti mai multi, anul acesta asta a fost situatia.
La anul in schimb va fi cu totul altceva.
  • 0

Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii...
Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om...
Imagine

Adi Bungau Avatar utilizator
campion
campion

Felicitari Dorin pentru rezultatul obtinut de Uran!!

Dorin Pop scrie:

Nu toti traiesc in secolul 21!
  • 0

beto Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

Imagine
CAC CLUJ-NAPOCA 4 iunie 2011
juniori Exc1 Fain de Transilvania
Exc2 Uran de Troian
celelalte locuri au ramas vacante...din lipsa de participanti

CACIB CLUJ-NAPOCA 4 iunie 2011
Imagine
singur in ring=castigator(nu e vina lui Dorin Pop ca a fost singur la clasa lui)dar eu nu m-as bucura cand as castiga fara sa inving pe nimeni.

Concluzia mea in urma acestei expozitii,mai cu seama ca am stat in apropierea mesei de arbitraj(un anumit comisar de ring chiar m-a socat prin atitudine) adevarul meu nu este si adevarul tau.
Poti sa stergi acest post(admin) nu este pt prima data,stiu ca am zis candva ca nu voi mai posta aici,dar eu asta am vazut la Cluj,exemple mai am de la aceasta expozitie...
  • 0

"Who we are and who we want to be is not the same all the time"-Xandria

Adi Bungau Avatar utilizator
campion
campion

beto scrie:
Imagine
CAC CLUJ-NAPOCA 4 iunie 2011
juniori Exc1 Fain de Transilvania
Exc2 Uran de Troian
celelalte locuri au ramas vacante...din lipsa de participanti

CACIB CLUJ-NAPOCA 4 iunie 2011
Imagine
singur in ring=castigator(nu e vina lui Dorin Pop ca a fost singur la clasa lui)dar eu nu m-as bucura cand as castiga fara sa inving pe nimeni.

Concluzia mea in urma acestei expozitii,mai cu seama ca am stat in apropierea mesei de arbitraj(un anumit comisar de ring chiar m-a socat prin atitudine) adevarul meu nu este si adevarul tau.
Poti sa stergi acest post(admin) nu este pt prima data,stiu ca am zis candva ca nu voi mai posta aici,dar eu asta am vazut la Cluj,exemple mai am de la aceasta expozitie...

Daca tot te-ai hotarat sa-ti incalci decizia de a nu mai posta pe acest forum,de ce nu pui rezultatele din ambele zile??
Parca spuneai ca pentru tine rezultatele din expozitii nu arata valoarea cainelui,ci rezultatele de la stana sunt importante,iar te-ai sucit??
  • 0

campion
campion

beto desi nu am schimbat decat doua vorbe concluzia mea este ca esti foarte schimbator:
am 2 argumente:
1.acuma ceva vremea ziceai ca nu mai postezi aici...acum vii si postezi din nou instigator...oare ce interese te imping de la spate!?!?!
2.pe tine nu te interesau expozitiile si rezultatele din expozitii, ne prezentai poze cu cainii pe la garduri si prin paduri, iar acum brusc vii sa ne prezinti rezultate din expozitii...cred ca ar fi mai bine sa te limitezi la partea cu gardurile si padurile....
Apoi... cred ca ai si tuh un mascul de varsta junioratului...de ce nu l-ai inscris ... asa poate nu mai eram singur la clasa!!! dar e mai usor sa vii cu aparatul foto decat cu cainele in expozitii, am impresia ca ai avut profesori buni!!!
  • 0

"Cu dreapta stapanea de zgarda canele, care inca maraia.(...) Ingana spre cane o porunca scurta. Zavodul tacu (...) Era un animal mare si frumos, cu pieptul alb si spinarea cenusie." M. Sadoveanu - Tara de dincolo de negura - 1926

beto Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

Parca spuneai ca pentru tine rezultatele din expozitii nu arata valoarea cainelui,ci rezultatele de la stana sunt importante,iar te-ai sucit??[/quote]
Daca posta altcineva(oricine altcineva care a fost prezent) si prezenta rezultatele il suspectati de o conspiratie,atata timp cat nu am avut ocazia sa ne cunoastem personal nu iti permit sa-mi alcatuiesti profilul psihologic,imaginile postate reprezinta ceea ce s-a intamplat.nu ceea ce mi-ar fi placut mie sa se intample,este o diferenta,imi mentin parerea legata de rezultatele obtinute de caini in expozitii,ba mai mult pot spune ca in urma celor vazute la Cluj nu am sa mai particip la vreo competitie canina.
  • 0

beto Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

Dorin Pop scrie:
beto desi nu am schimbat decat doua vorbe concluzia mea este ca esti foarte schimbator:
am 2 argumente:
1.acuma ceva vremea ziceai ca nu mai postezi aici...acum vii si postezi din nou instigator...oare ce interese te imping de la spate!?!?!
2.pe tine nu te interesau expozitiile si rezultatele din expozitii, ne prezentai poze cu cainii pe la garduri si prin paduri, iar acum brusc vii sa ne prezinti rezultate din expozitii...cred ca ar fi mai bine sa te limitezi la partea cu gardurile si padurile....
Apoi... cred ca ai si tuh un mascul de varsta junioratului...de ce nu l-ai inscris ... asa poate nu mai eram singur la clasa!!! dar e mai usor sa vii cu aparatul foto decat cu cainele in expozitii, am impresia ca ai avut profesori buni!!!

Instigator? daca realitatea instiga...,daca numai din doua vorbe schimbate ai ajuns sa ma cunosti atat de bine si poti sa-mi dai sfaturi legate de preferintele mele(paduri,garduri) acum ca tot sunt in concediu te rog sa-mi indici ce alte activitati as mai putea urma...,mie mi se pare ca ti-ai depasit cam mult atributiile,daca tu ai luat postul meu ca pe un afront sa stii ca nu ascund nimic,eu asta am vazut,masculul meu este junior intradevar,dar dupa expozitia de la Bistrita am hotarat ca nu o sa mai participe la vreo alta competitie,bugetul familiei mele nu te priveste,nu esti in masura sa-mi spui daca imi permit sa particip la o expozitie insotit de caine sau de aparatul foto,profesori buni am avut in institutiile de invatamant pe care le-am urmat in decursul anilor.
  • 0

Nicu Cazacu Avatar utilizator
veteran
veteran

Beto,tu ai plecat de pe acest forum aşa dintr-o dată, deşi ai fost respectat aici. Nu ştim de ce. Te-ai supărat pe noi ca .....ăla pe sat. Am înţeles că ai optat pentru un alt forum, pentru o altă formă de colaborare, de promovare dacă se poate spune aşa. Şti bine că au existat conflicte,între crescătorii, proprietarii de pe forumul celălalt cu crescători şi proprietari de pe acest forum. Pentru a încerca să aplanăm escaladarea conflictelor din care singurul care are de pierdut este CARPATINUL, am hotărât a nu posta, pentru a nu se interpreta greşit şi a nu arbitra de pe net câinii din cealaltă parte. Cu riscul de a-mi face duşmani chiar şi din rândul celor care postează aici am luat atitudine atunci când poate chiar prieten fiindu-mi nu am fost de acord cu unele postari care făceau aluzie la „ceilalţi”. Spun ceilalţi . După cum vezi nu spun duşmani sau alte lucruri care nu sunt la locul lor. „ Ceilalţi „ nu sunt cosideraţi duşmanii noştri, ei sunt cu treaba lor, noi cu a noastră iar pentru buna promovare a carpatinului, am fost toţi de acord de pe acest forum în a nu mai da nici un prilej, de a se putea spune că noi suntem cei care avem ceva cu cealaltă parte. Iar aici pe forum am respectat acest lucru. Chiar ne vedem de ale noastre. Sincer am avut un respect pentru tine, dar pentru ce ai postat astăzi cred că ai pierdut respectul meu. Aşa cum am spus am luat atitudine şi atunci când au postat prieteni de acea nu pot să nu iau şi acum.. Sigur Beto că toţi cunoaştem rezultatele de la Cluj , dar dacă tu erai un tip corect aşa cum vrei să pozezi tu, le puneai toate, începând cu clasa Baby,Puppy, Juniori, Intermediară,etc, cu toţi câinii participanţi, nu doar cu doi, dintre care unul a lui Dorin Pop, care a luat locul 2. Este clar ce ai vrut să insinuezi, iar faptul care te descalifică în faţa mea este că la poza cu Uran ai postat „ singur în ring = câştigător. „ Nu se face aşa ceva. Vrei să luăm cataloagele de la alte expoziţii unde anumiţi câini au câştigat clasa la fel ? Nu ştiu dacă ar fi în folosul cuiva.Mai ales să le dăm şi numele. Cred că din nou ar fi o escaladare a unui conflict sau mai bine zis conflicte mai vechi pe care tu, cu sau fără intenţie eşti pe cale să o declanşezi. Beto, noi chiar ne vedem de treburile noastre, cred cu tot respectul pe care ţi l-am purtat până acum că e mai bine să–ţi ţi promisiunea de a nu mai scrie aici pe forum, deoarece ceea ce faci tu este o provocare, iar în astfel de cazuri răspunsul va fi pe măsură. Şi ar fi păcat ca acum când după atâta timp de linişte tu tulburi apele cu concluziile tale de la expoziţia la care ai participat.Ca spectator am înţeles. Îmi pare rău că prin postările tale l-ai pus pe Dorin Pop întro lumină proastă, dar dacă vrei putem da şi alte rezultate de la alte expoziţii nu tocmai îndepărtate în timp şi chiar poze la fel ca şi cum ai făcut-o tu. Vrei ?. Dar nu o vom face , mai mult respectăm câinii , carpatinii, indiferent de unde sunt. Să şti că nu este un secret pentru nimeni faptul că Bella mea o am de la Daniel, cu care am păstrat relaţii foarte bune. După cum vezi pe forumul nostru are numele de la topic Bella de Plai Bistriţean, deşi în pedigree este doar Bella. Şi nimeni nu se leagă de acest fapt, deşi toată lumea ştie. La fel şi Dar de Plai Bistriţean , are locul lui pe forumul nostru, şi nimeni nu are nimic de comentat. Sunt câini cu care eu am fost în expoziţii, Bella este RoJCh, are poze pe forum, deci să înţelegi bine că aici nimeni nu are nimic cu câinii nimănui. Dar ce ai făcut tu cu Dorin Pop nu este ok. Care este părerea ta , este în regulă Beto ? Eu sper din tot sufletul ca postările tale să nu declanşeze din nou conflicte care de bun timp aici la noi nu au existat. Dacă apar este vina ta exclusivă . Cât despre comisarii de ring care te-au şocat Beto nu părerea ta pe acest forum unde nu sa comentat niciodată arbitrii, arbitrajele, secretariatele şi comisariatele de ring ,contează , şi nu are nici o relevanţă , din nou ai postat şmechereşte ştiind toată lumea cine a fost acel secretar de ring. Beto din nou te descalifici în faţa mea. Din nou provoci. Şi de data asta crezi că este OK ce faci Beto? Să şti că se pot depune contestaţii la Secretariatul expoziţiei, sau chiar la AchR cu privire la prestaţiile arbitrilor a secretarilor şi comisarilor de ring. Cu părere de rău , recunosc că eu am avut o altă părere despre tine dar m-am înşelat. Sper ca toţi care citesc aceste rânduri să fie mai echilibraţi ca tine şi să nu ia în considerare provocările tale, şi să demonstreze cea ce ar trebui să facă orice om corect, normal, adică să ignore postul tău şi să se abţină de la răspunsuri. Eu chiar rog Administratorul să îl baneze, pentru a prevenii o escaladare a unor conflicte mai vechi. Cu părere de rău Beto. Păcat.
  • 0

Caracterul este temelia demnităţii personale

campion
campion

beto scrie:
Parca spuneai ca pentru tine rezultatele din expozitii nu arata valoarea cainelui,ci rezultatele de la stana sunt importante,iar te-ai sucit??

{
beto scrie:
Daca posta altcineva(oricine altcineva care a fost prezent) si prezenta rezultatele il suspectati de o conspiratie,atata timp cat nu am avut ocazia sa ne cunoastem personal nu iti permit sa-mi alcatuiesti profilul psihologic,imaginile postate reprezinta ceea ce s-a intamplat.nu ceea ce mi-ar fi placut mie sa se intample,este o diferenta,imi mentin parerea legata de rezultatele obtinute de caini in expozitii,ba mai mult pot spune ca in urma celor vazute la Cluj nu am sa mai particip la vreo competitie canina.

parca ai decis sa nu mai participi dupa expo de la Bistrita....parca si dupa cea de la Gilau de anu trecut...cand te-au scos din ring...eu zic sa te hotarasti odata si pe bune...poate ne dai si noua ceva detalii despre situatiile care te-au facut sa iei decizia asta...
  • 0

Următorul

Înapoi la Expozitii 2011