Prima pagină Expozitii Expozitii 2011 CAC TARGOVISTE 08.05.2011

CAC TARGOVISTE 08.05.2011

Mesaj Joi Apr 14, 2011 9:41 am
alinaatudor Avatar utilizator
puppy carpatin
puppy carpatin

denis stefanescu scrie:
Pentru ALINA
Daca te hotarasti sa o inscrii pe MURA la expo,sa stii ca vei avea tot sprijinul nostru
Aici nu ma refer la mine,ca si eu sunt novice,dar am participat si eu la citeva
expozitii si am vazut cum sta treaba.Vor fi multi crescatori cu renume care te pot ajuta
cu sfaturi sau poate chiar cu prezentarea MUREI in ring
As vrea sa o vad si live pe MURA,ca doar este ruda noastra.NU? :lol:

asa este:)
ok, pai va spun din timp daca venim
personal, dupa ce am vazut cateva din observatiile de pe aici, cred ca Mura are cateva defecte "de expo", dar care cred ca pot fi corectate, cum ar fi: mie mi se pare ca are degetele destul de filiforme, nu compacte si groase, ceea ce poate fi o lipsa de calciu, postura spatelui, asa cum ati observat mai demult este putin "inseuata", insa de exemplu cand este foarte atenta, si se infige in pamant (cand pandeste vreo pisica pe gard de exemplu)..are spetele foarte drept...
stiu ca mi-ati cerut poze si tare rusine imi e ca nu pot sa pun ...mai am una, dar la fel de irelevanta, o voi pune la subiectul ei, e de acum 1 luna sau chiar 2, nu mai stiu exact.
  • 0

Mesaj Dum Apr 17, 2011 2:50 pm
CIMBRU Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

sorin scrie:
eu ziceam sa ma duc sa vad ce se petrece si sa socializeze si el cu carpatinii, da' acu ma gandesc sa-l inscriu pe micul monstru! Exista vreun tutorial, sau alt document de citit despre ce anume trebuie sa faca catelul ? Ma gandesc ca la 3 luni n-are ce sa faca decat pipi/caca sau ceva miorlaieri Carpatine :shock:

citeste articolul scris de Alexandru Szasz la http://www.carpatini.ro/expozitii/tutor ... nelui.html .daca urmezi sfaturile de acolo ,nu vei avea nici o problema la expozitie .succes !
  • 0

Mesaj Dum Apr 17, 2011 6:50 pm
dangre Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

Dacă ai ști cât mi-am stors memoria ca să-mi aduc aminte unde am citit despre așa ceva.
Este un tutorial foarte bun. Mulțumesc pentru link.
  • 0

Mesaj Dum Apr 17, 2011 11:41 pm
alinaatudor Avatar utilizator
puppy carpatin
puppy carpatin

CIMBRU scrie:
sorin scrie:
eu ziceam sa ma duc sa vad ce se petrece si sa socializeze si el cu carpatinii, da' acu ma gandesc sa-l inscriu pe micul monstru! Exista vreun tutorial, sau alt document de citit despre ce anume trebuie sa faca catelul ? Ma gandesc ca la 3 luni n-are ce sa faca decat pipi/caca sau ceva miorlaieri Carpatine :shock:

citeste articolul scris de Alexandru Szasz la http://www.carpatini.ro/expozitii/tutor ... nelui.html .daca urmezi sfaturile de acolo ,nu vei avea nici o problema la expozitie .succes !

multumim mult pentru link
o alta intrebare, la expo trebuie venit cu carnetul de sanatate cu vaccinurile la zi, precum si microcipat (daca am zis bine..cu cipul implantat adik:)), asa-i?
  • 0

Mesaj Lun Apr 18, 2011 12:06 am
Alin Butisca Avatar utilizator
erou al forumului
erou al forumului

alinaatudor scrie:
la expo trebuie venit cu carnetul de sanatate cu vaccinurile la zi, precum si microcipat (daca am zis bine..cu cipul implantat adik:)), asa-i?

Da.
  • 0

Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii...
Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om...
Imagine

Mesaj Lun Apr 18, 2011 9:01 am
Dorin Pop Avatar utilizator
campion
campion

carnetul de sanatate cu vaccinurile la zi e foarte important...se controleaza aproape de fiecare data...la microcip pot fi anumite discutii...eu personal la cate expozitii am fost nu m-a intrebat nimeni de microcip!!! ;)
  • 0

"Cu dreapta stapanea de zgarda canele, care inca maraia.(...) Ingana spre cane o porunca scurta. Zavodul tacu (...) Era un animal mare si frumos, cu pieptul alb si spinarea cenusie." M. Sadoveanu - Tara de dincolo de negura - 1926

Mesaj Joi Apr 28, 2011 11:45 pm
sorin Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

desi e aproape de mine, nu prea cred sa ajung, ca inca nu terminam cu vaccinurile pana atunci...
  • 0

Mesaj Vin Apr 29, 2011 9:10 am
denis stefanescu Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Trebuie sa aiba toate vaccinurile care se cer pina la varsta respectiva,asa ca puteti merge la expo fara probleme daca este respectata schema de vaccinare.Socializarea si obisnuirea cu expo sunt foarte importante daca vreti sa il promovati.Multa bafta!
  • 0

A FI DOMN E LUCRU MARE,A FI OM E O INTIMPLARE

Mesaj Vin Apr 29, 2011 9:22 am
Dorin Pop Avatar utilizator
campion
campion

denis are dreptate sorine... nu iti poate nimei cere ceva ce nu se face pana la varsta pe care o are catelul si cum varsta minima pt expozitii este de 3 luni normal ca se cer vaccinurile pana la 3 luni...poti sa mergi linistit la expo chiar daca titulurile de la clasale baby si puppy nu conteaza prea mult ele pot sa te convinga ca ai luat un caine de rasa iar socializarea o sa va ajute pe amandoi in viitor
  • 0

"Cu dreapta stapanea de zgarda canele, care inca maraia.(...) Ingana spre cane o porunca scurta. Zavodul tacu (...) Era un animal mare si frumos, cu pieptul alb si spinarea cenusie." M. Sadoveanu - Tara de dincolo de negura - 1926

Mesaj Mie Mai 04, 2011 9:54 am
de croitoru Avatar utilizator
campion
campion

Se anunta o expozitie interesanta cu ceva concurenta,conform site-ului asociatiei care organizeaza CAC-ul vor fi 12 carpatini iar arbitru desemnat sa arbitreze rasa va fi doamna Brandusa Gheorghiu.Speram ca va fi o experienta frumoasa atat pt noi cat si pt dansa care este la primele arbitraje la rasa.Bafta tuturor !
  • 0

Un caine fara caracter este un animal fara nicio utilitate...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Expozitii 2011