Prima pagină Expozitii Expozitii 2011 CAC TARGOVISTE 08.05.2011

CAC TARGOVISTE 08.05.2011

Mesaj Lun Apr 11, 2011 10:09 pm
de croitoru Avatar utilizator
campion
campion

O zona care a adunat dintotdeauna multi ciobanesti romanesti,o zona cu traditie in cresterea ciobanestilor,Targovistea un oras frumos si cu o locatie de expo deosebita -parcul Chindia.Si acum doi ani expozitia a fost o reusita ,a adunat un numar foarte mare de caini.Va asteptam in numar cat mai mare!
  • 0

Un caine fara caracter este un animal fara nicio utilitate...

Mesaj Mar Apr 12, 2011 10:39 am
alinaatudor Avatar utilizator
puppy carpatin
puppy carpatin

stiti ca ma gandeam, sa venim si noi in public:) pentru prima data sa vedem ce si cum se invart trebuirile, sa va vedem live, sa ne cunoasteti ...se poate sa venim cu catelul chiar daca nu participam la competitie, nu?
e apropae de noi si, in plus, ii trec "caldurile" lui Mura pana atunci...
  • 0

Mesaj Mar Apr 12, 2011 11:38 am
sorin Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

unde putem afla detalii? program, etc...
Si eu as veni ca nu e asa departe.
  • 0

Mesaj Mar Apr 12, 2011 12:20 pm
campion
campion

Detalii la inscrieri expo pe sit-ul Asociatiei chinologice romane.De ce nu si cu catelul ,va fi frumos ,locatia e extraordinara ofera tot ce vrei .Din cate stiu Mura provine din caini de valoare si are un frate in proprietatea d-lui Denis care a si obtinut rezultate foarte bune si pana la urma nu cred ca va intereseaza foarte mult parerea carcotasilor ,ei tot preferatii nostrii raman :D
  • 0

Mesaj Mar Apr 12, 2011 12:22 pm
campion
campion

Aveti timp destul sa va inscrieti ,pana pe 25 ale lunii,nici eu nu am inscris cateii deocamdata.
  • 0

Mesaj Mar Apr 12, 2011 12:32 pm
puppy carpatin
puppy carpatin

stiti cum se spune, nu de ea imi e teama:)..adik pentru a mereg la expo trebuie ca cineva sa stie ce sa faca..ce se intampla pe acolo..acum poate trag cu ochiul :shock: ..si data viitoare...
singurul lucru pe care l-as dori este sa cunosc oameni cu experienta in CRC care sa imi dea sfaturi cu privire la ce e mai bine pentru ea, noi nu avem posibilitatea cresterii mai multor carpatini, ne bucuram ca am avut ocazia sa aflam de acest minunat caine si sa avem unul...
stiti ce e interesant, eu am luat-o pe Mura ultima din cuib, adik nu am ales-o, ea a ramas ultima dupa ce toti ceilalti au fost alesi din diferite considerente legate de standard...din aceasta cauza simt ca detinul ne-a adus impreuna, iar ea s-a dovedit a fi exact cainele pe care l-am dorit o viata intreaga pana acum. :)
stiu ca suna melodramatic ;) iar aici sunt in majoritate barbati:) insa sunt sigura ca stiti la ce ma refer...:)
Parcul din Targoviste e foarte dragut si chiar mi-as dori sa mergem, daca e vreme frumoasa, si sa va cunoastem personal pe fiecare dintre cei cu care am legat cateva vorbe pe forumuri..eu va respect pe fiecare in parte, in mod egal :) .
  • 0

Mesaj Mar Apr 12, 2011 12:45 pm
Alin Butisca Avatar utilizator
erou al forumului
erou al forumului

Alina, daca te hotaresti sa mergi la expozitia de la Targoviste iti doresc mult succes!
Si daca te duci sa vezi cum se deruleaza evenimentele, sa cunosti oameni, etc.
  • 0

Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii...
Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om...
Imagine

Mesaj Mar Apr 12, 2011 12:50 pm
campion
campion

Asa ar fi si normal sa fie sa ne respectam reciproc.Aceasta activitate ar trebui sa fie o placere ,un sport unde bineinteles mai si pierzi dar nu trebuie facut o tragedie din asta.De multe ori am fost sfatuit de familie sa renunt la show si la acte din pricina acestor scandaluri dar nu cred ca merita sa ne dam batuti asa de usor.Mai ales pe dvs ca proprietar nici nu ar trebui sa va intereseze eventualele carcoteli.La expo e o atmosfera total diferita veti vedea .
  • 0

Mesaj Mie Apr 13, 2011 10:48 am
Gabriel Mirea Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Cosmin are dreptate. Aproape toti "Zmeii" de pe forumuri isi cam pierd din agresivitatea data de distanta dintre monitoare cand ajung la expo. Asa ca vei descoperi o alta lume a chinologiei.
  • 0

Un caine bun nu alearga dupa toti care il striga.

Mesaj Mie Apr 13, 2011 11:07 am
puppy carpatin
puppy carpatin

m-am prins cum sta treaba pe aici, desi la inceput eu eram obisnuita cu alt tip de forumuri..e o experienta, ce sa mai...dar chiar nu ma deranjeaza acum nici un fel de discutie :) atat timp cat nu apar cuvinte jignitoare sau necuviincioase..dar na, suntem pe un forum de caini ciobanesti, oamenii sunt pasionati :)

vroiam sa precizez ca atunci cand am spus ca nu de Mura imi e frica...ma refeream la faptul ca ea se va comporta ok, insa eu...mai greu, adik am vazut ca trebuie facute tot felul de manevre prin ring, de prezentare, de mers pe acolo..si astea mai bine le vad o data, apoi stiu ce trebuie sa fac..ne antrenam..si aparem cu fruntea sus apoi:) Nu vreau performante insa m-ati molipsit cu dorinta asta arzatoare de a face din Carpatin o emblema nationala..si nu as vrea sa stam si sa asteptam sa se intample...cum se face la tot si toate in Romania noastra de azi...daca toti proprietarii ar veni la expo, lumea ar vedea ca suntem multi, s-ar duce vorba...cred ca v-am mai spus ca atunci cand ma plimb toti intorc capul dupa Mura si se intreaba ce rasa e...parca imi vine sa bat strazile numai sa vada oamenii un caine "altfel" ...stiti ca multi veterinari habar nu au cum arata un CRC si trec in carnetul de sanatate CRC multor caini care nu au legatura cu rasa...dar nu e vina lor ca sa zic asa, caci daca nu au vazut, de unde sa stie cum arata...
  • 0

Următorul

Înapoi la Expozitii 2011