Prima pagină Expozitii Expozitii 2011 CACIB din 02-03.04.2011 Slobozia

CACIB din 02-03.04.2011 Slobozia

Mesaj Lun Apr 04, 2011 11:43 am
de croitoru Avatar utilizator
campion
campion

Nimic,a stat acasa a doua zi si a savurat niste piept de vita(binemeritat) .Am avut ceva planificat in familie si nu am inscris cainele si a doua zi.Are timp de expo, e tanar,poate o sa-l scot si la un CAC daca ne va permite timpul si bugetul.
  • 0

Un caine fara caracter este un animal fara nicio utilitate...

Mesaj Mie Apr 06, 2011 10:33 pm
de croitoru Avatar utilizator
campion
campion

Acum nu mai cred ,sunt sigur ca il voi scoate dupa cat am fost de bagati in seama pe alte forumuri.Constat ca se largeste galeria de fani lucru care ma bucura si ma stimuleaza in acelasi timp.Cred ca o sa dau o amploare mai mare activitatii chinologice pe care o desfasor nu de alta dar incepe sa-mi placa importanta care mi se acorda si e pacat sa-i dezamagesc .Anul acesta ce mai am de lucru ceva la casa si de la anul i-mi voi dedica mai mult din timp si din resurse pentru marirea si promovarea canisei.Nu de alta dar sa nu se plictiseasca moderatorii pe alte site-uri :lol:
  • 0

Un caine fara caracter este un animal fara nicio utilitate...

Mesaj Mie Apr 06, 2011 11:34 pm
CIMBRU Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

de croitoru scrie:
Acum nu mai cred ,sunt sigur ca il voi scoate dupa cat am fost de bagati in seama pe alte forumuri.Constat ca se largeste galeria de fani lucru care ma bucura si ma stimuleaza in acelasi timp.Cred ca o sa dau o amploare mai mare activitatii chinologice pe care o desfasor nu de alta dar incepe sa-mi placa importanta care mi se acorda si e pacat sa-i dezamagesc .Anul acesta ce mai am de lucru ceva la casa si de la anul i-mi voi dedica mai mult din timp si din resurse pentru marirea si promovarea canisei.Nu de alta dar sa nu se plictiseasca moderatorii pe alte site-uri :lol:

te felicit pt rezultat ,nu te felicit pt caine .nu stiu ce-ti doresti de la carpatin ,dar dupa cum categoriseai unele vulpite anorexice ...mi-e ca te cam ajung blestemele :lol: dupa ce-ti termini casa ,apuca-te de caini ;)
  • 0

Mesaj Mie Apr 06, 2011 11:37 pm
CIMBRU Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Florin Chiriac scrie:
Inca cateva poze :

Imagine - Ardan

Florin ,Ardan arata bine ,am auzit ca-i veninos si ma bucur ca incep si altii sa vada cainele din el .ai grija de el si fii selectiv la monte ;)
  • 0

Mesaj Joi Apr 07, 2011 1:19 am
Florin Chiriac Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

CIMBRU scrie:
Florin Chiriac scrie:
Inca cateva poze :

Imagine - Ardan

Florin ,Ardan arata bine ,am auzit ca-i veninos si ma bucur ca incep si altii sa vada cainele din el .ai grija de el si fii selectiv la monte ;)

Multumim de aprecieri, ultimul rezultat ma indarjit si mai tare sa imi dovedesc mie insumi faptul ca il pot stapanii, si ca eu sunt seful haitei, si nu el. Voi incerca din greu sa il readuc pe drumul corect, si sa fac din el un caine echilibrat, fara sa`i stric insa acel temperament "veninos" despre care povestiti :lol: Sunt sigur ca, cu ceva mai multa munca, si cu ceva mai multa autoritate, vom reusi sa ne stabilim locurile in ierarhia haitei asteia si sa putem iesi fara stres in alte expozitii pe viitor, fara sa ne ingalbenim in ring de teama ca va face ceva regretabil :oops:
  • 0

Mesaj Joi Apr 07, 2011 11:08 am
CIMBRU Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Florin Chiriac scrie:
CIMBRU scrie:
Florin Chiriac scrie:
Inca cateva poze :

Imagine - Ardan

Multumim de aprecieri, ultimul rezultat ma indarjit si mai tare sa imi dovedesc mie insumi faptul ca il pot stapanii, si ca eu sunt seful haitei, si nu el. Voi incerca din greu sa il readuc pe drumul corect, si sa fac din el un caine echilibrat, fara sa`i stric insa acel temperament "veninos" despre care povestiti :lol: Sunt sigur ca, cu ceva mai multa munca, si cu ceva mai multa autoritate, vom reusi sa ne stabilim locurile in ierarhia haitei asteia si sa putem iesi fara stres in alte expozitii pe viitor, fara sa ne ingalbenim in ring de teama ca va face ceva regretabil :oops:

munceste in continuare si scoate-l cat mai des in locuri aglomerate ,cu multi caini .dupa ce treci pe langa piata sau cimitir fara probleme ,expozitia o faci fluierand .succes !
  • 0

Mesaj Joi Apr 07, 2011 6:53 pm
Sorin Deac Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

CIMBRU scrie:
Sorin Deac scrie:
03.04.2011 Jder ot Aral Dream - Exc I BOB, CMFCR loc I, BOG

Sorin ,te felicit pt rezultat si pentru modul in care ai ales sa promovezi carpatinul .nu lasa toate ciosvartele sa-ti strice bucuria si nici sa-ti minimalizele rezultatele .keep going !

Cimbru multumesc pentru aprecieri, dar cateodata te deranjeaza unele decizii pe care multi le-au trecut pe seama subiectivismului. Oricum voi merge inainte consultandu-ma cu aceeasi OAMENI, cu care din fericire am colaborat si pana acum, desi unii au incercat discreditarea lor. Priveste in viitor dar nu uita trecutul.
  • 0

Mesaj Vin Apr 08, 2011 12:07 am
Moderator3 Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

CIMBRU scrie:
Sorin ,te felicit pt rezultat si pentru modul in care ai ales sa promovezi carpatinul .nu lasa toate ciosvartele sa-ti strice bucuria si nici sa-ti minimalizele rezultatele .keep going !

CIMBRU scrie:
Sorin ,sa fii sanatos si sa intelegi faptul ca fiecare arbitru are ,asa cum are fiecare crescator ,strategia lui .promovarea unui tip de caine la ringul central poate reprezenta un sfat in ceea ce priveste politica rasei sau un semnal de alarma in ceea ce priveste calitatea septelului prezentat in ring in ziua respectiva.un titlu nu face cainele mai bun ...asa cum lipsa lui nu-l face mai slab .problema nu e acordarea titlului ci modul in care acest titlu e folosit de cate un "Nila " in scop pur personal .detinerea unui caine care a luat BOB intr-o expozitie nu te face mai destept ...dar daca te face mai inconstient (m-am ferit de termenul "obraznic" ,inflameaza ) ,cu siguranta n-a fost mare lucru de capu tau :lol:

CIMBRU scrie:
ciosvartele care minimalizeaza rezultatele unui caine nu reprezinta un caine ...asta ca sa-ti dau mura-n gura cu ce-a vrut sa spuna poetul .....

singurul prostanac care a jignit caini pe aici esti tu .mi-ai facut cainele fricos.facandu-te singur de ..croitorie :lol:

p.s. cand ti-am spus ca e frumos cainele nu te-am mintit cu nimic .ti-am spus ca e frumos ,nu ca e NUMARUL 1 .n-am pielea atat de groasa ;)

Intrucat postarile utilizatorului Cimbru, incalca Art.4 al Regulamentului forumului :

4. Respectati colegii si conducatorii forumului.

Prima conditie in orice relatie (chiar si una pe un forum online) o reprezinta RESPECTUL. Fata de ceilalti membri si fata de echipa administrativa. Nu sunt permise mesajele de batjocora la adresa unui alt utilizator, nu se permit comentarii rasiste/xenofobe etc.
Sunt permise discutiile in sfera chinologica, chiar cu aspect contradictioriu, atata timp cat tonul discutiei este unul civilizat, iar argumentele intemeiate.
NU sunt permise discutiile acuzatoare la adresa arbitrilor, si nici remarci la adresa cainilor altor persoane, daca vreti, faceti-o cu cainii proprii.

Echipa administrativa are drepturi depline de administratie si responsabilitatea de a pastra aceasta comunitate la un nivel decent. Moderatorii vor edita mesajele ce aduc ofensa, vor da avertizari sau vor interzice accesul in forum pe o perioada determinata sau pentru totdeauna membrilor care incalca acest regulament in mod grav.

Echipa de moderatori raspunde pentru fiecare actiune fata de administratorul acestui forum. Daca sunteti de parere ca vi s-a adus o nedreptate, trimiteti un mesaj privat administratorului in care sa va explicati situatia. Orice atac personal adresat unui moderator sau administratorului va duce la interzicerea accesului pe forum pe termen nelimitat.

In momentul in care considerati ca un comentariu va aduce ofensa, contactati un moderator sau administratorul. NU replicati jignirilor in forum. Acest lucru va face parte din "flame war" si consecintele vor fi aceleasi ca si in cazul celui care a initiat atacul. Suntem siguri ca in timp vor aparea mici discutii, prin raportare discreta si discutii civilizate se pot insa rezolva.

Mesaje pe forum de genul "de ce mi s-a sters postul .." nu sunt permise si vor fi sterse. Prin acceptarea termenilor si conditiilor de aici, acceptati de asemenea faptul ca aceatsa comunitate este condusa de moderatori cu drept deplin de editare si stergere.

cat si repetatele postari cu caracter ostil, s-a luat decizia de a bana userul Cimbru pe un termen de 7 zile !
  • 0

Mesaj Vin Apr 08, 2011 1:30 am
Moderator3 Avatar utilizator
baby carpatin
baby carpatin

Topic curatat !
  • 0

Anterior

Înapoi la Expozitii 2011