Prima pagină Crestere si Intretinere Ciobanesc Romanesc Carpatin Coltul medicului veterinar Dezinfectant pentru curte

Dezinfectant pentru curte

Mesaj Joi Mar 10, 2011 2:26 pm
Florin Chiriac Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Imi puteti recomanda un dezinfectant bun pentru curte, care ma asigura de eradicarea virusului jigodiei canine
( Maladia Carre ) ?

Multumesc !
  • 0

Mesaj Joi Mar 10, 2011 10:09 pm
Albescu Robert Avatar utilizator
campion
campion

Florine,boala aia are si un vaccin ,de unde scoti treaba asta?ce varsta ai pustiule?(dai un tel lui Florin Dobre ?)!!!
  • 0

Mesaj Joi Mar 10, 2011 10:12 pm
carpatin junior
carpatin junior

Daca era sa fie vorba de boala, intrebam de boala, aici e vorba de dezinfectie a virusului cauzat de moartea altor caini intr`o curte, din cauza acelui virus, domnul Dobre cunoaste situatia.
  • 0

Mesaj Vin Mar 11, 2011 12:03 am
CIMBRU Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Florin Chiriac scrie:
Imi puteti recomanda un dezinfectant bun pentru curte, care ma asigura de eradicarea virusului jigodiei canine
( Maladia Carre ) ?

Multumesc !

incearca Virkon ,se pare ca e f bun pentru dezinfectarea spatiilor unde au locuit animale bolnave

ai mai jos o oferta destul de bogata

http://www.bizoo.ro/produse/Dezinfectan ... tart-0/10/
  • 0

Mesaj Vin Mar 11, 2011 12:44 am
carpatin junior
carpatin junior

Am tot citit despre acest produs, se pare ca multi recomanda si spun ca este foarte bun cel putin pentru ce am eu nevoie. Voi vedea daca nu gasesc in oras, desi tin minte ca am intrebat peste tot pe aici, si nu aveau, dar mai incerc, de nu .. comand de pe net !
  • 0

Înapoi la Coltul medicului veterinar