Prima pagină Ciobanesc Romanesc Carpatin - Consideratii Generale Standard - Discutii despre Portul urechii la Carpatini.

Portul urechii la Carpatini.

Discutii pe marginea standardului

Mesaj Joi Sep 30, 2010 10:33 am
Gabriel Mirea Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

pt Dorin Pop.
Referitor la urechea purtata prost de care am discutat in alt topic sa stii ca am posibilitatea sa vad 2 femele si un mascul din femela mea si una dintre femele poarta urechile exact ca mama ei . In concluzie sa stii ca nu se poate sa stim dinainte cum va purta urechile. La 2.5 luni cand am vandut-o le purta perfect. In timp a inceput sa le plieze. Eu am montat femela cu un caine fara probleme dar totusi s-a transmis si la pui urechea purtata pliat. Cred ca o ureche mai grea nu se mai pliaza. Ai putea sa ai in vedere treaba asta la o viitoare monta.
Pentru mine caracterul primeaza la un Carpatin.
Bafta si la cat mai multe cuiburi reusite.
  • 0

Un caine bun nu alearga dupa toti care il striga.

Mesaj Joi Sep 30, 2010 12:56 pm
Dorin Pop Avatar utilizator
campion
campion

pe mine ma interesa daca tano corecteaza urechea si cam in ce proportie...felema care le are pliate este tot din tano??
  • 0

"Cu dreapta stapanea de zgarda canele, care inca maraia.(...) Ingana spre cane o porunca scurta. Zavodul tacu (...) Era un animal mare si frumos, cu pieptul alb si spinarea cenusie." M. Sadoveanu - Tara de dincolo de negura - 1926

Mesaj Joi Sep 30, 2010 7:58 pm
carpatin junior
carpatin junior

Nu.
Nu are nici o legatura cu Tano.
  • 0

Mesaj Lun Oct 04, 2010 9:32 pm
Cogaion Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

De acord Gabi privitor la marime.
Referitor la portul urechii - am sustinut-o si cu alta ocazie - atata timp cat nu e o problema de forma si de marime, ramane doar un defect estetic, care nu primeaza inaintea altor probleme si se poate corecta usor comparativ cu alte defecte.
  • 0

Mesaj Lun Oct 04, 2010 9:54 pm
carpatin junior
carpatin junior

Mihai din ce tara a fost arbitrul?
  • 0

Mesaj Lun Oct 04, 2010 9:56 pm
Cogaion Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

gabi scrie:
Mihai din ce tara a fost arbitrul?

La Europene din Italia, iar la club din cred ca din Lituania (nu am cataloagele la mine).
  • 0

Înapoi la Standard - Discutii despre