CACIB ARAD 09.-10.10.2010

Avatar utilizator
Cogaion
carpatin junior
carpatin junior
Mesaje: 255
Membru din: Sâm Mai 01, 2010 3:28 am
Localitate: Deva
Contact:

Re: CACIB ARAD 09.-10.10.2010

Mesaj de Cogaion »

:lol: :lol: :lol:
In cazul asta trebuie sa aduca cineva si niste pastile de cap sau ... poate niste moare de varza ar rezolva treaba ;)
Avatar utilizator
Dorin Pop
campion
campion
Mesaje: 438
Membru din: Vin Apr 30, 2010 9:19 am

Re: CACIB ARAD 09.-10.10.2010

Mesaj de Dorin Pop »

Nicu Cazacu scrie:Dorin , problema este în felul următor: eu sigur pot degusta sucul acela atât de mult lăudat de Bihor , expo fiind la doar 15 min de casa mea dacă merg pe jos şi 3 min cu maşina . Cât despre tine doar dacă rămâi doua zile . Cât despre suc.... au mai fost şi alţii care se lăudau cu el . Dar toată discuţia asta are şi o parte nostimă , eu cred că reuşesc să beau 2-3 sticle de bere sau 2-3 pahare de " suc" poate într-un an de zile .
Dar câştigul nostru cel mai mare ar fi să reuşeşti să vii la Expo cu Alma şi cu ăl mic , care probabil acum este destul de mare .
vedem cum facem o sa le dam noi cumva de capat, daca nu pot sta 2 zile o sa imi caut un sofer sau o soferitza, cat despre caini cu chistocul sigur voi veni, iar alma daca va arata bine cu siguranta va fi si ea prezenta
"Cu dreapta stapanea de zgarda canele, care inca maraia.(...) Ingana spre cane o porunca scurta. Zavodul tacu (...) Era un animal mare si frumos, cu pieptul alb si spinarea cenusie." M. Sadoveanu - Tara de dincolo de negura - 1926
Avatar utilizator
Nicu Cazacu
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: Vin Apr 30, 2010 7:27 pm
Localitate: ARAD
Contact:

Re: CACIB ARAD 09.-10.10.2010

Mesaj de Nicu Cazacu »

Dorin , te aşteptăm cu mare plăcere , cu amândoi dacă se poate . Chiar mă bucur că eşti primul care îşi anunţă prezenţa , ba nu scuze , Mihai a fost primul , dar uite aşa poate ne adunăm cât mai mulţi carpatinişti.
Caracterul este temelia demnităţii personale
Scrie răspuns