Prima pagină Expozitii Expozitii 2011 WORLD DOG SHOW, PARIS 2011

WORLD DOG SHOW, PARIS 2011

Mesaj Joi Iul 07, 2011 1:22 am
Cogaion Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Bafta tuturor participatiilor romani la acest eveniment !!!
Asteptam cu nerabdare rezultate de aici, din fotolii :D
  • 0

Mesaj Vin Iul 08, 2011 10:03 am
alinaatudor Avatar utilizator
puppy carpatin
puppy carpatin

cu ce femela e domnul Sarbu la Paris? super, ma bucur ca a ajuns acolo sa ne reprezinte..
conteaza foarte mult sa fie cineva care stie ce face ;)

Tinem pumnii stransi
  • 0

Mesaj Vin Iul 08, 2011 10:13 am
Alin Butisca Avatar utilizator
erou al forumului
erou al forumului

alinaatudor scrie:
cu ce femela e domnul Sarbu la Paris?

Cu Naruja ot Aral Dream.
Da, ii tinem pumnii si ii uram succes!
Bafta Dane.
  • 0

Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii...
Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om...
Imagine

Mesaj Vin Iul 08, 2011 10:48 am
denis stefanescu Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Succes Dane
  • 0

A FI DOMN E LUCRU MARE,A FI OM E O INTIMPLARE

Mesaj Sâm Iul 09, 2011 7:05 pm
Alin Butisca Avatar utilizator
erou al forumului
erou al forumului

• 0

Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii...
Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om...
Imagine

Mesaj Dum Iul 10, 2011 3:18 pm
Florin Chiriac Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Deasemenea, astazi va puteti delecta cu ultima zi ale campionatului mondial, transmisa LIVE pe adresa :

http://www.eukanuba.co.uk/world-dog-show Incepand cu ora 17:30 ora romaniei.
  • 0

Mesaj Dum Iul 10, 2011 3:49 pm
Florin Chiriac Avatar utilizator
carpatin junior
carpatin junior

Iata ca avem cateva din rezultatele carpatinilor prezenti la aceasta editie ale Campionatelor Mondiale :

Clasa Juniori, Femele - Arbitru : M. KOROZS Andras :

- Naruja OT ARAL DREAM - Exc. 2 - Proprietar : CARACALEANU Victor - Crescator : SARBU Dan

Clasa Deschisa, Femele - Arbitru - M. KOROZS Andras :

- Whizzie DE CARPATHIA - Exc. 1, CACS - CACIB - BOB - Proprietar : OLTEAN Alexandru - Crescator : BABUTAN Adrian-Dan
  • 0

Mesaj Dum Iul 10, 2011 5:12 pm
Nicu Cazacu Avatar utilizator
veteran
veteran

Felicităm participanţii! Este o mare surpriză (deosebit de plăcută) pentru mine apariţia femelei Whizzie De Carpathia a d-lui Băbuţan care revine în forţă . De fapt domnia sa este unul dintre promotorii promovării Carpatinului, iar dacă ne uităm cu atenţie pe unele liste de la expoziţiile care erau în urmă cu ani de zile când foarte mulţi dintre noi nici nu cunoşteam prea multe despre rasa aceasta, oameni ca domnia sa sau dl.Turculeţ şi mulţi alţii despre care vom vorbi odată, la timpul potrivit, promovau rasa aşa cum erau acele timpuri : prin participarea la expoziţii.
De ce spun că pentru mine este o mare surpriză; pentru că, poate am mai menţionat în urmă cu ceva timp, am cunoscut şi am petrecut câteva după amieze plăcute invitaţi la o familie deosebită în Timişoara care au în curtea lor pe fratele noii campioane mondiale Whizzie De Carpathia, respectiv pe Wrangler de Carpathia, care este un Carpatin deosebit, dar care şi aici îmi asum întreaga vină, pozele făcute în mod neprofesionist de către mine nu îl arată la adevărata lui valoare. Mai mult această familie a mai avut şi înainte de Wrangler De Carpathia, carpatini în curtea dânşilor, tot din canisa de Carpathia de la dl. Băbuţan, care de altfel este un bun prieten al aceste familii, pe Ursu de Carpathia dacă nu mă înşel şi cu ocazia vizitelor făcute la domniile lor am primit de la aceştia cataloage vechi din expoziţiile de la Bistriţa şi nu numai, în care am descoperit multe lucruri pe care nu le ştiam. Dânşii promovau Carpatinul prin 2003 prin expoziţii.
Toate listele le vom pune pe forum la timpul potrivit, dar încă mai introducem câinii vechi în Baza de Date , şi nu pot să nu mulţumesc acestei familii deoarece prin ajutorul dânşilor cu aceste cataloage şi liste am ajuns să depăşim 1000 de carpatini în Baza de Date.
Am deviat puţin de la subiect dar, ideea este că vechii crescători revin în forţă ceea ce este un lucru extraordinar şi benefic pentru rasă. Acest lucru nu trebuie să sperie pe nimeni, promovarea rasei nu este o competiţie, este poate o obligaţie a tuturor celor care iubesc rasa. Mai mult aceştia nu trebuie uitaţi, fac parte din istoria carpatinului şi sperăm ca Dl. Băbuţan să-şi rezolve problemele cu AchR-ul, deoarece după cum se vede şi din aceste rezultate de la Campionatul Mondial, este mare nevoie de oameni ca domnia sa şi nu numai el, ci şi alţii ca domnia sa care dintr-un motiv sau altul sau retras de pe scena promovării carpatinului, dar care, cu mare satisfacţie am aflat, că au încă în curtile lor foarte mulţi carpatini de valoare.
Îl felicit şi pe Dan Sârbu pentru eforturile deosebite pe care le face tot timpul şi care nu sunt deloc modeste precum şi pentru modul cum a reuşit în ultimii ani să fie tot timpul acolo unde era nevoie de cineva care să promoveze carpatinul. Este de admirat şi cred că trebuie să ştie că se bucură de toată stima noastră. Este un exemplu de urmat de către noi toţi. Felicitări Dane!.
  • 0

Caracterul este temelia demnităţii personale

Mesaj Dum Iul 10, 2011 9:40 pm
Adi Bungau Avatar utilizator
campion
campion

Rezultate remarcabile!!
Felicitari lui Dan Sarbu pentru rezultatul obtinut cu Naruja!
Si nu in ultimul rand ii felicit pe crescatorul si pe proprietarul campioanei mondiale Whizzie de Carpathia,care a obtinut un rezultat extraordinar!!!!
  • 0

Mesaj Dum Iul 10, 2011 10:44 pm
Claudia Cazacu Avatar utilizator
veteran
veteran

Felicitari tuturor pentru rezultatele obtinute.
  • 0

„Câinele este singura fiinţă de pe Pământ care îşi iubeşte stăpânul mai mult decât pe el însuşi”
Josh Billings

Următorul

Înapoi la Expozitii 2011